Ruch to życie a życie to ruch!

Refleksoterapia Kraków

Czy zaszczepiłaś już w sobie nawyk regularnych spacerów ?

Nie potrzebujesz żadnej techniki, wystarczą chęci. Ubierasz buty i ruszasz przed siebie.

Codzienne 20 minutowe spacery ( badania potwierdzają, ” W zdrowym ciele zdrowy mózg” Anders Hansen) wpłyną dobrze na Twoją kondycję, koncentrację, pamięć, kreatywność, osobowość, inteligencję. A dodatkowo pozbywasz się skutków stresu i zwiększasz odporność na stres. A to przecież tylko 20 minut dziennie.

Jak pisał Sokrates “Jeśli jesteś w złym nastroju idź na spacer. Jeśli nadal jesteś w złym nastroju, idź na drugi spacer”.

Szukam wygodnych rozwiązań na wędrówki, bieganie, kiedy założenie butów jest jednak konieczne :), a stopy nadal chcą czuć się jak w naturalnym środowisku.

Dlaczego wygodne buty są tak ważne ?

Buty muszą uwzględniać kształt i ruch stopy. To od stóp zależy jak mocny jest Twój kręgosłup, jak się czujesz każdego dnia, czy poruszasz się z wdziękiem.

Twoje piękno ciało to efekt prostych pleców. Wzdłuż kręgosłupa biegną zdrowe nerwy które, które stymulują wszystkie organy w ciele i dzięki temu poruszasz się lekko i zgrabnie. A tą lekką postawę, zapewnią Ci mocne stopy. One niosą Twoje ciało, dają uziemienie.

Niedawno odkryłam sportowe buty o których chcę wspomnieć (chciałam jednak od razu w tym miejscu nadmienić, że nie jest żadna forma promocji tej marki, ani artykuł sponsorowany) dziele się z Tobą moimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, w kwestiach tak dla mnie ważnych.

Najpierw zaczęłam przygodę z butami TOPO ATHLETIC, a później poznałam historię marki. Najważniejsze było dla mnie, żeby były lekkie, przewiewne, z dobrą amortyzacją. Stopa swobodnie ułożona, zero dyskomfortu.

Topo (od imienia i nazwiska Tony’ego Posta) Athletic to marka, którą tworzą sportowcy. Założyciela, Tony’ego wyróżnia 40 letnie doświadczenie w bieganiu i 30 letnie doświadczenie w produkcji obuwia dla biegaczy. 

Tony Post produkuje buty, które uwzględniają kształt i biomechanikę naszej stopy, A to dla mnie jako refleksologa jest najważniejsze i spójne z moją filozofią.

“Poruszaj się lepiej, naturalnie” to hasło przewodnie marki. Jeżeli  twój ruch będzie naturalny i niczym nie zakłócony, jestem przekonana, że będziesz miała mobilizację i chęci żeby nawyk spaceru czy biegu wprowadzić na stałe do programu dnia. Do tego będę Cię zachęcać i o tym przypominać. Nie musisz zostać biegaczem, po prostu poczuj się super, bądź zadowolona z siebie, załóż wygodne buty, idź do lasu, na szlak, odpocznij..

Życzę Ci dużo motywacji. Niech Twoje stopy w komfortowych warunkach same Cię niosą.

A jeżeli uznasz, że Twoje stopy potrzebują wsparcia refleksologa, ciało regeneracji, a głowa wyciszenia, a na dłuższe spacery brakuje Ci sił,  zapraszam Cię na zabiegi refleksologii stóp. Po zabiegach na pewno odzyskasz motywację i chęci do wdrażania codziennych zdrowych nawyków.

post